Історія костьолу і парафії

 

Поховання біля храму

З переказів очевидців на території костьолу були поховання. У католиків було прийнято хоронити біля храму священнослужителів  і відомих людей.

Не так давно (2012 р.), стала відома історія ще одних поховань біля костьолу. Розповіла про них жителька міста, Яніцька Регіна Євгенівна.

Коли вона була маленькою, приблизно 6-7 років, гралася з дітьми біля костьолу на могилах, що там знаходились.  ЇЇ сусідка, Варакіна Ольга Олександрівна,  розповіла, що там похований її дід і показала його могилку.4   «Вона була присутня на похороні мого діда. Коли мій дід помер, це був 1919 рік, його мали поховати на польському кладовищі. Але сталася якась перестрілка, і не було змоги добратися до місця поховання. Тому було прийнято рішення поховати його біля костелу, в тім місці, де були вже поховання. Я чітко пам’ятаю  чотири могили, справа за стіною біля костелу, але не знаю, де саме могила мого діда. Там були сірі гладенькі пам’ятники, не хрести, вгорі закінчувалися чотиригранною пірамідою».

Сьогодні, на тому місці, де вказала Регіна Євгенівна, відновленні символічні  чотири могилки, щоб вшанувати пам’ять померлих. Хто похований в інших – на жаль невідомо.

WP_20151220_001