Історія костьолу і парафії

                                   Старий польський цвинтар

По вулиці Шевченка, в напрямку до  Миронівки, з лівої боку на гору, є  провулочок, який веде на старе римо-католицьке кладовище. В народі його називали польським цвинтарем.                                                                                                                                                                                 DSCN0448    Розташовувалось кладовище на горі, яку називали Ангельською. Було обнесене окопом, а при вході мало дерев’яні ворота. Вони були встановлені в 1884 році разом з дерев’яною огорожею з обох боків. Також на кладовищі був маленький дерев’яний будиночок для сторожа, який збудували у 1862 році на пожертви прихожан. У будинку знаходились дві маленькі кімнати і  комора. Дах був солом’яний. Кладовище займало територію площею 4 десятин і 30 сажнів.1

Зараз на цьому місці лиш залишки могильних надгробків. DSCN0443           За часів радянської влади кладовище зазнало великої руйнації і вандалізму.  Склепи руйнувалися і грабувалися. Надгробні плити, з граніту і мармуру, використовувалися у  будівництві. Так  на сьогоднішній день, при ремонтах будинків по вул.Шевченка, знаходять надгробні і могильні плити, які були залиті у фундаменти або східці.

Під час голодомору, по переказах очевидців, на кладовищі хоронили і місцевих жителів, тому, що була велика смертність і виснаженні люди не змозі були діставатися до своїх кладовищ.

Біль і відчай викликає сьогоднішній вигляд старого польського цвинтаря, але все у Божих руках і маємо надію, що зможемо встановити пам’ятний знак, на спомин усіх схоронених у цьому місці.