Історія костьолу і парафії

                                           Крізь  віки…

Про перший  костьол у Богуславі відомостей дуже  мало. Він був збудований у 1789 році, зразу після козацьких воєн, маршалком Францішком Ржевуцьким.  Був дерев’яним і знаходився у центрі міста, поблизу палаців поляків. Мав назву Сходження Святого духа. У 1817 році в єврейських кварталах Богуслава сталася велика пожежа, і костьол, який знаходився неподалік, 30 серпня згорів.

Але є ще, дуже цікава історія, описана в подорожньому  щоденнику Павлом Халебським, в книзі  «Україна – земля козаків». Він був архидияконом і секретарем свого батька-патріарха, та супроводжував його у подорожі до Москви, через українські землі.

У  1654 році, в Богуславі, відбулася зустріч Патріарха Макарія Третього з Гетьманом Богданом Хмельницьким. Патріарх звернув увагу на польський костел. Він  дозволив його освятити і правити в ньому. Бо козаки руйнували, зрівнюючи з землею, польські святині, перетворюючи їх навіть на нужники. Але мудрість патріарха  не дозволила цього зробити.

Покликання костьолу Сходження Святого Духа сьогодні продовжує своє справу в новоствореній одно іменній парафії Зішестя Святого Духа, адже Божа справа не зникає.